FILMOVÝ JÚN S KSK

Košický samosprávny kraj žije v júni filmom

2.6.
Kráľovský Chlmec

Kino pod Hviezdami

Na nádvorí Regionálnej muzeálnej expozície J. Mailátha spustie cyklus Kino pod Hviezdami. Kultúrne centrum Medzibodrožia a Použia prinesie film MOC, ktorý sa zaoberá témou moci a bezmocnosti v súčasnej spoločnosti.

Viac info na: www.kcmap.sk

7.6., 14.6., 21.6., 28.6.
Košice, Michalovce, Trebišov, Spišská Nová Ves, Rožňava, Sobrance

Poď do kina s KSK

KSK pozýva do kina na filmy Juraja Jakubiska – umelca z východného Slovenska, ktorý sa stal medzinárodným fenoménom. Príďte si užiť výber z jeho filmov na veľkom plátne v atmosfére vášho lokálneho kina.

Viac info na: www.kosicefilmregion.sk/poddokina

16.6.
Rožňava

Cineama 2023

Krajská prehliadka celoslovenskej súťaže amatérskej filmovej tvorby. Prinesie dokumenty, hrané a animované filmy, ale aj experimenty mladých talentovaných autorov.

Viac info na: www.gos.sk

16.6. – 23.6.
Košice

ART FILM FEST

Medzinárodný filmový festival sa vracia do miestnych kín v Košiciach. Festival prinesie populárne aj menej známe diela miestnej a svetovej kinematografie. Festival sprevádzajú autogramiády, diskusie a workshopy.

Viac info na: www.artfilmfest.sk

22.6.
Košice

ASK Masterclass

Asociácia slovenských kameramanov prinesie do Košíc svoj ASK Masterclass – cyklus vzdelávacích seminárov pre študentov, absolventov filmových škôl a odbornú verejnosť, kde prednášajú profesionálni (ASK) kameramani z domova a zo sveta svoj špecifický prístup ku kameramanskému umeniu. Teoretický masterclass o rôznych kameramanských postupoch pri dokumentárnych filmoch s Radkou Šišulákovou.

Viac info na: www.slovakcine.com

Ďalšie podujatia:

Filmové leto v Amfíku

Premietania veľkých filmov na ešte väčšom plátne pod holým nebom. Viac info na www.kinousmev.sk

Záhradné kino

Znovuotvorené záhradné kino ukryté v centre Košíc s kúzelnou atmosférou a multižánrovým programom. Viac info na www.kinousmev.sk

Inkluzívne filmové workshopy pre deti

Viac info na www.kinousmev.sk