POĎ DO KINA S KSK!

Košický samosprávny kraj vás do kina na filmy Juraja Jakubiska – umelca z východného Slovenska, ktorý sa stal medzinárodným fenoménom. Príďte si užiť výber z jeho filmov na veľkom plátne v atmosfére vášho lokálneho kina.

Miesta premietania:

Košice – Kino Úsmev
Michalovce – Kino Centrum
Trebišov – Kino Slávia
Spišská Nová Ves – Kino Mier
Rožňava – Kino Apollo
Sobrance – Divadelná sála CVČ

Odporúčané vstupné: 1 EUR

7.6. Sedím na konári a je mi dobre

Príbeh dvoch charakterovo rozdielnych priateľov – komedianta Pepeho a frontového vojaka Prengela – sa odohráva tesne po konci druhej svetovej vojny. Spoločne nájdené zlato ich postupne premení v nerozlučnú dvojicu. Do ich osudu vstupuje židovské dievča Ester, ktoré sa vracia z koncentračného tábora. Náhoda tak spojí troch ľudí bez domova, z ktorých každý sa snaží sebe vlastným spôsobom naplniť svoju predstavu o šťastí.

Poznámka: V Spišskej Novej Vsi sa bude film premietať 8.6.


14.6. Vtáčkovia, siroty a blázni

Mozaikovité, hravé podobenstvo odohrávajúce sa v presne neurčenom časopriestore, v bláznivom svete bez ideálov, vo svete násilia, cynizmu a beznádeje. Jeho hlavní predstavitelia, traja opustení blázni v šialenom a škaredom svete prežívajú len vďaka svojmu bláznovstvu, vďaka princípu hry a filozofie radosti. Spoločne žijú, hrajú sa, milujú i nenávidia.

21.6. Kristove roky

Tragikomická výpoveď o potrebe konečného rozhodnutia človeka na životnej križovatke. Maliar Juraj, Slovák žijúci v Prahe, si po tridsiatke so skrývanou bezradnosťou uvedomuje bezcieľnosť svojho doterajšieho života bez záväzkov a povinností. Postupne si vo vzťahu k blízkym ľuďom uvedomuje svoje životné postavenie, aby nakoniec dospel k pokusu začať žiť svoj život nanovo a lepšie.

Poznámka: V Košiciach sa bude film premietať v rámci ART FILM FESTU

28.6. Tisícročná včela

Sága murárskeho rodu Pichandovcov odohrávajúca sa prevažne na malej slovenskej dedine zachytáva časový úsek tridsiatich rokov (1887-1917). Prvá časť zachytáva život Martina Pichandu v časoch rozvoja murárskeho remesla, v druhej časti sa do popredia dostáva jeho syn Samo, žijúci v období vyostrujúcej sa spoločensko-politickej krízy, ktorá napokon vyústila do 1. svetovej vojny. Filmová adaptácia rovnomenného románu Petra Jaroša.