FILMOVÝ

INKUBÁTOR

Prihlášky akceptujeme

do 15.12.2023

CIEĽ

Filmový inkubátor KK má za cieľ podporiť a rozvíjať kreatívne talenty v oblasti filmu tým, že poskytne odbornú podporu a mentorstvo filmárom, ktorí majú unikátne nápady na filmové (hrané, dokumentárne) a televízne projekty.

MENTORSKÝ PROGRAM

Mentorský program poskytne 8 filmárom jedinečnú príležitosť konzultovať svoje nápady s uznávanými filmovými odborníkmi.

Počas 12 mesiacov intenzívneho mentorstva budú mať prístup k individuálnym konzultáciám v oblasti vývoja scenára, produkčného plánovania či distribučnej stratégie a finančného zabezpečenia. Najlepší slovenskí odborníci z rôznych oblastí filmového priemyslu im pomôžu transformovať ich kreatívne vízie na hotové projekty pripravené pre filmové plátno alebo televíziu.

VÝSLEDOK

8 SKVELÝCH PROJEKTOV PRIPRAVENÝCH NA FINANCOVANIE A REALIZÁCIU

VIAC AKO 300 HODÍN JEDINEČNÝCH KONZULTÁCIÍ SO ŠPIČKOVÝMI ODBORNÍKMI

8 TALENTOVANÝCH FILMÁROV OBOHATENÝCH O JEDINEČNÉ SKÚSENOSTI

ČASOVÝ
HARMONOGRAM

december 2023

spustenie výzvy, zber prihlášok

január 2024

vyhlásenie výsledkov úspešných žiadateľov

január 2024 – december 2024

odborné konzultácie pre účastníkov mentorského programu

december 2024

ukončenie prvého ročníka mentorského programu

MENTORI

WANDA ADAMÍK HRYCOVÁ

Producentka s viac ako 20-ročnými skúsenosťami v televíznej, filmovej a divadelnej produkcii.

Je prezidentkou Slovenskej filmovej a televíznej akadémie a producentkou viacerých úspešných filmových a televíznych projektov.

Mnohí ju poznajú najmä z produkciou filmov “Známi neznámi”, “Čiara” a “Collette”.

IVAN OSTROCHOVSKÝ

Významný slovenský režisér, scenárista a producent. Film “Svetloplachosť”, ktorý režíroval spolu s Pavlom Pekarčíkom bol ocenený na festivale v Benátkach, kde mal svetovú premiéru. 

Jeho príspevok v slovenskom filmovom priemysle je nepopierateľný, a jeho tvorba pokračuje v obohacovaní kinematografickej scény.

VLADIMÍR BALKO

Talentovaný režisér, ktorý etabloval svoje meno v slovenskom filmovom priemysle.

Jeho spolupráca s rôznymi produkčnými spoločnosťami zahŕňa zábavné, publicistické a hrané televízne formáty. 

Film “Pokoj v duši”, ktorý režíroval, získal prestížnu hlavnú cenu na Medzinárodnom filmovom festivale v Kansas City, čím potvrdil jeho umelecký prístup a schopnosť vytvárať ocenené diela vo svete filmu.

PETER MAGÁT

Jeho debutový film “Malá ríša,” ktorý vznikol v slovensko-islandskom koprodukčnom prostredí s medzinárodným hereckým obsadením, ukázal jeho schopnosť vytvárať unikátne a pútavé príbehy. 

V súčasnosti pracuje na niekoľkých filmových projektoch v Británii aj na Slovensku, čo svedčí o jeho angažovanosti a vášni pre filmovú tvorbu.

TOMÁŠ DUŠIČKA

Slovenský scenárista, ktorý sa preslávil svojimi prácami na filmoch ako “A máme, čo sme chceli”, “Invalid” a “Vianočné želanie”. 

Študoval na prestížnej New York Film Academy priamo v Universal Studios, čo ho vyzbrojilo potrebnými znalosťami a zručnosťami na ceste k úspechu vo svete scenáristiky.

A ĎALŠÍ SKVELÍ ODBORNÍCI SLOVENSKÉHO FILMOVÉHO PRIEMYSLU

MENTORSKÝ PROGRAM ŠITÝ NA MIERU

Rozumieme, že každý filmový projekt je jedinečný a vyžaduje si osobitný prístup. Sme odhodlaní zabezpečiť, že Mentorský program Filmového inkubátora KK bude plne prispôsobený potrebám a víziám každého účastníka tohto programu. Sme presvedčení, že kvalitné mentorské služby sú kľúčové pre úspech filmového projektu, a preto budeme venovať osobitnú pozornosť každému detailu v rámci nášho programu.

Ceníme si nielen čas a znalosti našich konzultantov, ale aj váš čas. Naším cieľom je poskytnúť flexibilný a efektívny mentorský program, ktorý umožní filmárom maximalizovať ich kreatívny potenciál a viesť ich projekty k výnimočným výsledkom.

Sme pripravení podporovať vás na každom kroku vašej filmovej tvorby, aby sme spoločne dosiahli vynikajúce výsledky a vytvorili kvalitné filmové diela, ktoré zaujmú divákov po celom svete.

FORMA MENTORINGU

Vzhľadom na jedinečnosť každého projektu budeme pružní čo sa týka časového harmonogramu a formátu konzultácií. Niektoré konzultácie a prezentácie budú prebiehať osobne, čo umožní priamy a osobný kontakt medzi mentorom a filmárom. Zároveň, aby sme uľahčili prístup k mentorstvu, budeme ponúkať aj možnosť online konzultácií, ktoré zohľadnia individuálne potreby filmárov.

OBSAH MENTORSKÉHO PROGRAMU

PODUJATIA/NETWORKING

Počas celého programu sa budú filmári môcť zúčastníť rôznych podujatí a networkingových aktivít organizovaných Filmovým inkubátorom KK, ktoré im umožnia rozvíjať ich zručnosti a sieťovanie v odvetví.

MENTORI/ODBORNÍCI

Uznávaní filmári, režiséri, scenáristi a producenti, ktorí budú poskytovať individuálnu podporu filmárom. Finanční poradcovia, produkční experti, editori, skladatelia hudby a ďalší odborníci v oblasti filmu, ktorí pomôžu filmárom s konkrétnymi aspektmi ich projektov.

MONITORING/HODNOTENIE

Inkubátor bude pravidelne monitorovať pokrok filmárov a zhodnotí ich úspechy na konci programu.

PRIPRAVENÍ TOČIŤ

Po úspešnom absolvovaní ročného mentorského programu Filmového inkubátora KK, budú mať účastníci hotové projekty. Budú sa môcť uchádzať o financovanie projektov a následne budú pripravovať samotné nakrúcanie svojho hraného filmu, dokumentu alebo televíznej relácie.

AKO SA PRIHLÁSIŤ?

Pripravte si svoj projektový zámer v rozsahu:

  • námet alebo scenár,
  • projekt,
  • rozpočet.
 

Jednotlivé časti projektového zámeru nemusia byť dokonalé, ale veríme, že už máte svoju predstavu o filme, dokumente alebo televíznom projekte, ktorý chcete natočiť. Skrze náš mentorský program sa vaša predstava stane profesionálne spracovaným projektom.

Hotový projektový zámer zašlite e-mailom na adresu: jan.melikant@vucke.sk do 15. 12.2023.